Hlavní obsah

Mariánské Lázně čekají v létě hlavně na české turisty a rodiny

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

18. 4. 2020 0:37

Mariánské Lázně očekávají v létě zvýšený zájem domácích turistů a hlavně rodin s dětmi. Právě na ně chtějí město a lázeňské firmy přes současnou nejasnou budoucnost zaměřit marketing.

Článek

ČTK o tom informovala ředitelka mariánskolázeňského informačního střediska Barbora Tintěrová.

„V rámci přípravy na letní sezonu se zaměřujeme kromě tradičních tuzemských hostů také na rodiny s dětmi. Plánujeme vyčlenit některé z našich hotelů pro tuto skupinu hostů a jejich provoz pak přizpůsobit požadavkům rodin, a zejména dětí,“ uvedla ředitelka KIS Mariánské Lázně Tintěrová.

Plány města zahrnují přípravu herních koutků, animačních a sportovních aktivit pro rodiny či zázemí pro odpočinek a službu hlídání dětí, aby rodiče mohli využít nabídku lázeňských procedur.

V plánech je rovněž obnova dřevěných prvků prostranství Arniky tak, aby se zlepšil estetický dojem a zvýšila bezpečnost návštěvníků. Prostor Arniky by měl poskytnout možnost odpočinku, nabídnout letní kino, možnost občerstvení a vyžití pro děti v podobě pískoviště a herní plochy. Mluví se o zřízení stezky pro bosé nohy a hřiště pro streetball.

Novinky plánuje i společnost Ensana, dominantní poskytovatel lázeňských služeb ve městě. „Pokud bude zájem ze strany hostů, rádi bychom nejpozději v létě pro veřejnost otevřeli Římské lázně v hotelu Nové Lázně. Tuto nabídku pak na základě poptávky doplníme ještě o day spa (procedury pro veřejnost) a také o komentované prohlídky historických Nových Lázní a Casina,“ uvedl generální ředitel Ensany Karel Kalivoda.

Zatím není jasný termín a podmínky pro otevření hranic, jež vláda v důsledku epidemie koronaviru uzavřela, lázně v Karlovarském kraji musí proto letos spoléhat hlavně na českou klientelu. Podobně to vnímá i ředitel Lázní Františkovy Lázně Jan Ciglanský, které také po opětovném otevření lázeňských zařízení věří ve zvýšený zájem českých hostů.

Lázně a lázeňská města úpěnlivě žádají vládu o pomoc. „Podnikatelská struktura lázeňských míst je vzájemně provázaná, a když se musely zavřít restaurace a ubytovací zařízení, okamžitě se to začalo projevovat i v dalších segmentech. Je ochromen celý život v lázeňských místech, což bude mít samozřejmě dopady i do rozpočtů jednotlivých míst, kde ve většině jsou poplatky z pobytu důležitou příjmovou stránkou,“ napsal už dřív předsedovi vlády starosta Františkových Lázní a předseda Sdružení lázeňských míst Jan Kuchař (PRO Zdraví a Sport). Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO) varoval, že uzavření lázeňských provozů může připravit o práci až 8000 lidí jen v Karlovarském kraji.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené