Hlavní obsah

Michal Hrůza chystá podzimní turné Světlo do tmy

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

16. 7. 2020 23:53

Zpěvák a skladatel Michal Hrůza chystá podzimní turné Světlo do tmy. Místo velkých hal zamíří se svou Kapela Hrůzy do klubů po celé České republice. Turné odstartuje 3. října v Krnově a skončí 4. prosince ve Vratislavicích.

Článek

Během dvou měsíců se Hrůza zastaví ve 14 městech a s kapelou odehraje 15 klubových koncertů. Dvě vystoupení chystá na 23. a 24. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. ČTK o tom za pořadatele informovala Michaela Rozšafná.

Letos na jaře vydal Hrůza s Kapelou Hrůzy album Světlo do tmy, se kterým plánoval turné po velkých halách. Křest nahrávky ani jarní turné se ale kvůli koronavirové pandemii neuskutečnily. „Těšíme se na živé hraní a na energii, která je s ním spojená. Zároveň se nemůžeme dočkat, až pokřtíme nové album, které vyšlo letos v březnu a jehož křest se musel stejně jako koncerty odložit,“ sdělil Hrůza, autor hitů jako Zakázané uvolnění, Budu ti vyprávět, Zejtra mám nebo Bílá velryba.

„S ohledem na neustále se vyvíjející a rychle se měnící situaci okolo pandemie a s ní souvisejících restrikcí jsme se rozhodli pro změny v rámci podzimního turné… Z velkého jarního turné se stalo velké podzimní a nyní se z velkého podzimního mění na klubové podzimní. S ohledem na omezené kapacity návštěvnosti jsme se rozhodli upustit od velkokapacitních sálů typu Fórum Karlín, Sono a podobně a rozhodli jsme se celé turné přesunout do klubů, kde vyhovíme všem stávajícím hygienickým nařízením a omezením,“ uvedl management Hrůzy.

Album Světlo do tmy anoncoval Hrůza stejnojmennou skladbou a klipem, o jehož vizuální podobu se postaral Vojtěch Buchta. „Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem,“ podotkl k písni Hrůza.

Osmačtyřicetiletý Hrůza před dvěma roky zvítězil v kategorii zpěváků v anketě Žebřík. Za nejlepší videoklip roku 2017 hlasující fanoušci vybrali jeho klip Polárka.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované