Hlavní obsah

Ministr Hamáček se oženil s bývalou pražskou zastupitelkou Kloudovou

Ministr vnitra Jan Hamáček se oženil.

Reklama

1. 8. 11:50

Ministr vnitra Jan Hamáček oznámil, že si v pátek vzal pražskou političku Gabrielu Kloudovou.

Článek

Seznam Zprávy již ve čtvrtek informovaly o tom, že druhou ženou vicepremiéra Jana Hamáčka se koncem týdne stane bývalá pražská zastupitelka za ODS Gabriela Kloudová.

Ministr vnitra pak na Facebooku oznámil, že se v pátek oženil. „Tak jsem se včera oženil. S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se a dneska jsme se vzali,“ napsal ministr na sociální sítě. „Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte,“ doplnil.

„Byl bych strašně rád, kdybyste z toho měli alespoň poloviční radost jako my dva.“ Svůj vzkaz zakončil větou: „I ministr má přece právo na štěstí, no ne?“

Druhý muž vlády Andreje Babiše na začátku letošního roku oznámil, že se rozvádí po 13 letech s manželkou Kamilou. Kvůli koronavirové epidemii, která na čas zastavila chod soudů, byl rozvod oficiálně potvrzen až v červnu. S první manželkou má předseda ČSSD dvě děti.

O bližším vztahu Kloudové s vicepremiérem se mluvilo v politických kuloárech již delší dobu.

Gabriela Kloudová patří ke dlouholetým postavám pražské politiky a politického zákulisí. Poprvé se o ní začalo mluvit v době vlády Mirka Topolánka (ODS), kdy byla považována za jeho klíčovou spolupracovnici. Coby členka ODS následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Foto: ČTK, ČTK

Gabriela Kloudová z doby, kdy byla političkou ODS v Praze.

Z ODS však odešla a ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala za blok Hlavu vzhůru blízký exprezidentu Václavu Klausovi. Projekt vedený Janou Bobošíkovou však ve volbách propadl. Gabriela Kloudová se ale ani poté z politické scény nevytratila.

V roce 2014 nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Po volbách v roce 2017 se začalo mluvit o tom, že je konzultantkou právě u ministra vnitra Jana Hamáčka.

Na veřejnosti se v minulých letech objevila také po boku vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (ČSSD), byla manželkou někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry (tehdy za TOP 09).

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené