Hlavní obsah

Předseda ČSSD Jan Hamáček se ožení. Bere si bývalou političku ODS

Foto: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Jan Hamáček se koncem týdne podruhé ožení.

30. 7. 6:00

Jan Hamáček zkraje roku oznámil, že se rozvádí s první manželkou Kamilou. Seznam Zprávy zjistily, že tento týden se jeho druhou ženou stane někdejší pražská politička Gabriela Kloudová.

Článek

Předseda sociální demokracie a vicepremiér koaliční vlády Jan Hamáček se na konci týdne podruhé ožení.

Jeho manželkou se stane bývalá politička ODS a vlivná úřednice Gabriela Kloudová. O svatbě věděl jen úzký kruh známých. „Ano, informaci mohu potvrdit,“ řekl Hamáček Seznam Zprávám.

Druhý muž vlády Andreje Babiše na začátku letošního roku oznámil, že se rozvádí po 13 letech s manželkou Kamilou. Kvůli koronavirové epidemii, která na čas zastavila chod soudů, byl rozvod oficiálně potvrzen až v červnu. S první manželkou měl předseda ČSSD dvě děti.

O blízkém vztahu místopředsedy vlády s někdejší pražskou zastupitelkou za ODS se v politických kuloárech hovořilo delší dobu.

Gabriela Kloudová patří ke dlouholetým postavám pražské politiky a politického zákulisí. Poprvé se o ní začalo mluvit v době vlády Mirka Topolánka (ODS), kdy byla považována za jeho klíčovou spolupracovnici. Coby členka ODS následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Foto: ČTK, ČTK

Gabriela Kloudová z doby, kdy byla političkou ODS v Praze.

Z ODS však odešla a ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala za blok Hlavu vzhůru blízký exprezidentu Václavu Klausovi. Projekt vedený Janou Bobošíkovou však ve volbách propadl. Gabriela Kloudová se však ani poté z politické scény nevytratila.

V roce 2014 nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Po volbách v roce 2017 se začalo mluvit o tom, že je konzultantkou právě u ministra vnitra Jana Hamáčka.

Na veřejnosti se v minulých letech objevila také po boku vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (ČSSD), byla manželkou někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry (tehdy za TOP 09).

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené