Hlavní obsah

Módní veletrhy Styl a Kabo se v zimě po 28 letech neuskuteční

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

11. 2. 22:03

Veletrhy módy Styl a Kabo se letos poprvé po 28 letech v zimě neuskuteční. Důvodem je pandemie a opatření proti šíření koronaviru.

Článek

Akce, kde se ročně představí zhruba 500 značek a je určená především pro výrobce, prodejce a obchodníky, se měla konat poslední únorový víkend. Termín veletrhů v srpnu zatím platí, uvedl dnes v tiskové zprávě generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

„Styl a Kabo se staly nedílnou součástí obchodního kalendáře, který má vazbu na obchodní cyklus v oboru módy. Bohužel z důvodu prodlužování nouzového stavu a nastavení hygienicko-bezpečnostních opatření vládou se nepodaří únorovou edici pro módní kolekce podzim a zima uskutečnit,“ řekl Kuliš.

Podle mluvčího společnosti Jaroslava Bílka si jsou vystavovatelé a pořadatelé vědomi důležitosti osobních setkání, bez kterých obchod nemůže fungovat. „Pro prezentaci módy to platí obzvlášť. Jako organizátor společně se zástupci oboru pevně věříme, že srpnová akce se již bude moci uskutečnit a představí se na ní novinky na další sezony, na které již všichni netrpělivě čekají,“ dodal Bílek.

Loni v únoru se módní veletrhy uskutečnily za normálních okolností. Srpnový termín byla určený především pro obchodníky a doprovázela ho nižší účast, organizátoři zajistili také řadu hygienických opatření včetně pravidelného dezinfikování.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované