Hlavní obsah

Na byt mi půjčili rodiče, tvrdil exministr Kremlík. Teď otočil

Foto: vlada.cz

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Reklama

8. 4. 2020 7:04

8,6 milionu korun na byt mi půjčili rodiče, tvrdil ještě nedávno bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík. Nyní uvedl, že peníze pocházejí od advokáta Gabriela Achoura.

Článek

S informací o advokátovi přišel Český rozhlas Radiožurnál – zjistil ji z majetkového přiznání, které na konci března exministr zveřejnil.

Ve výstupním přiznání v únoru přitom Kremlík tvrdil, že peníze mu půjčili jeho rodiče. Objevily se ale pochybnosti, kde vzali tak velké prostředky.

„Pan Achour mi jako fyzická osoba půjčil před koncem roku a pak pohledávku převedl na rodiče. Peníze budu rodičům splácet ze svých příjmů,“ reagoval nově Vladimír Kremlík na dotaz Radiožurnálu.

Rozpor mezi oběma dokumenty vysvětluje bývalý politik tím, že v únoru už byli věřiteli jeho rodiče. „Teď říkám, že ta původní smlouva byla uzavřena s fyzickou osobou, panem Achourem,“ řekl bez dalšího vysvětlení.

Achour pro Radiožurnál řekl, že trval na tom, aby byl uveden jako věřitel. Zápůjčku prý v minulosti sám potvrdil Národnímu bezpečnostnímu úřadu. „Přestože jsem panu doktoru Kremlíkovi poskytl zápůjčku, jeho jednáním a veřejným vystupováním jsem osobně velmi zklamán a považuji je za nepřijatelné,“ dodal advokát bez dalších podrobností.

Byt na pražském Strahově si Kremlík koupil ještě jako ministr. Sedm milionů korun si půjčil u banky, o původu zbytku peněz dlouho mlžil.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované