Hlavní obsah

Na Hradě začalo Čínské investiční fórum, večer promluví Zeman

Jaroslav Tvrdík přednáší svůj projev na Čínském investičním fóru na Pražském hradě.

Reklama

16. 10. 2018 9:54

Na setkání s čínským byznysem a politikou vyslaly své zástupce největší tuzemské investiční skupiny PPF, J&T Finance Group, Penta nebo automobilka Škoda Auto.

Článek

Čínské investiční fórum, kterého se zúčastní přes 500 hostů ze 14 zemí, začalo na Pražském hradě. Po slavnostním zahájení následují panelové diskuse politiků, ekonomů a šéfů firem.

S účastí na galavečeru počítá i prezident Miloš Zeman, zúčastní se jej mimo jiné i předseda představenstva obří čínské společnosti CITIC. Fórum je organizováno ve formátu spolupráce 16 zemí střední a východní Evropy a Číny, tzv. platformy 16+1.

Delegaci CITIC Group povede předseda představenstva firmy Čchang Čen-ming, její součástí budou prezidenti CITIC Bank a CITIC Trust. Předseda představenstva CITIC by se mohl setkat se Zemanem. Ten patří mezi dlouhodobé podporovatele obchodování s Čínou a čínských investic v ČR. V minulosti sliboval jejich velký nárůst, podle kritiků jsou však očekávání nižší. Na začátku listopadu Zeman odcestuje na čtvrtou návštěvu Číny ve funkci prezidenta.

Mezi dalšími hosty fóra jsou například předseda představenstva HNA Group, jejíž součástí je společnost Hainan Airlines, která začala provozovat první leteckou linku do ČR. K dalším hostům z oblasti cestovního ruchu patří nejvyšší manažeři největší online travel agentury v Číně, společnosti Ctrip. Za ČR se zúčastní zástupci největších podnikatelských skupin, jako jsou PPF, J&T Finance Group, Penta, Rockaway Capital, Unimex nebo Škoda Auto.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované