Hlavní obsah

Na Karlově mostě se místo turistů objevili běžkaři

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 2. 2021 22:46

Zatímco řidiče dnes přívaly sněhu v Praze potrápily, mnozí Pražané využili sněhovou nadílku k běžkování přímo v historickém centru, kde bývá sníh spíše vzácností.

Článek

Běžkaři dnes projížděli například přes Karlův most, nedalekou Kampu i Smetanovo nábřeží. Sněhuláky z hromad sněhu, které tam nahrnuly pluhy, bylo možné stavět na Staroměstském náměstí. Děti vyrazily se sáňkami, pekáči či boby do parků, hojně jich bylo na Petříně.

V Praze vydatně nasněžilo v noci na dnešek. „Souvislá sněhová pokrývka ale v současné době leží na velké ploše našeho území. Nejčastěji se jedná o deset až 25 centimetrů, ale v jihovýchodní částí území je to spíše od jednoho do sedmi centimetrů a místy zde sníh ani neleží,“ uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav na své facebookové stránce.

Nejoblíbenější místa na běžky v hlavním městě jsou především v lesoparcích. Pokud sněhové podmínky dovolí, vyrážejí Pražané často například do obory Hvězda. V nedalekém Skiparku Vypich býval v minulých letech i běžkařský okruh. Letos ale provozovatelé areálu kvůli pandemii covidu-19 a následnému rozhodnutí pražského magistrátu okruh nepřipravili. „Toto rozhodnutí chápeme, ale zároveň nás vzhledem k výborným klimatickým podmínkám mrzí,“ uvedli na webu.

Pražané ale nyní nemusí smutnit, sníh leží v rozlehlých parcích, na loukách a běžkařské stopy jsou vidět i na cyklostezkách. Děti obsadily kdejaké kopce, zimní radovánky si užívají na svazích v parcích. Mnoho jich dnes bobovalo na Petříně nebo například v Thomayerových sadech v Libni. Někteří rodiče vzhledem k tomu, že ne všechny chodníky byly uklizeny, vzali děti na sáňkách jen na procházku. Naopak méně dnes bylo v ulicích seniorů, kteří se báli uklouznutí.

Podle meteorologů sněhová pokrývka v Česku vzhledem k předpovědi počasí na další období nějaký čas vydrží a sníh bude postupně ještě připadávat, a to i v nižších polohách.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované