Hlavní obsah

Na Nové scéně ND dnes dostanou ceny vítězové festivalu Zlatá Praha

Foto: Getty Images

„Ilustrační foto.“

Reklama

26. 9. 0:09

Česká televize dnes vyhlásí oceněné snímky 58. ročníku festivalu televizních hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů Zlatá Praha.

Článek

Závěrečný večer se po roční pauze bude opět konat na Nové scéně Národního divadla. Loni ho pořadatelé kvůli pandemii koronaviru nahradili on-line vysílanou verzí bez diváků. V doprovodném programu vystoupí mimo jiné bývalí absolventi a žáci Akademie múzických umění, kteří připomenou letošní 75. výročí založení největší umělecké vysoké školy v České republice.

Letošní ročník festivalu začal 22. září a tradičně nabídl divadelní, taneční i filmové zážitky, a také hudební vystoupení. Dnes se na Náměstí Václava Havla budou moci rodiny i s dětmi po celý den zúčastnit Zlatého dne Zlaté Prahy. Program bude ve znamení úspěšné televizní soutěže Stardance a také 115. výročí narození skladatele Jaroslava Ježka. Lidé se budou moci podívat i do zázemí Národního divadla.

Na festivalu soutěžilo přes 90 filmů o hudbě, divadle a tanci ze 17 zemí. Mezi festivalovými snímky je 24 dokumentů, 30 snímků z koncertní kategorie a 41 záznamů inscenačního umění a soutěžit budou vedle hlavní ceny Grand Prix Golden Prague o ocenění Český křišťál, Cenu České televize, zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin a Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Vítězný pořad televizní diváci uvidí v pondělí 27. září od 21:20. Loni hlavní cenu Zlaté Prahy dostal německý snímek Bratři Kühnovi - jazz napříč hranicemi, který popisuje osudy slavných hudebníků Joachima a Rolfa Kühnových. Mezinárodní festival Zlatá Praha se koná od roku 1964, a patří tak k nejstarším televizním festivalům na světě.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované