Hlavní obsah

Na Novém Zélandu policie vyšetřuje další případ jehly v jahodách

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační fotografie.

26. 11. 2018 15:12

Na Novém Zélandu našli v plastovém košíčku od jahod další jehlu. Incident následuje vlnu dvou stovek nahlášených případů jehel v ovoci v posledních měsících. Případ nyní vyšetřuje policie.

Článek

Na Novém Zélandu byl nahlášen další případ jehly nalezené v košíčku s jahodami. Stalo se tak nedlouho poté, co se po celé Austrálii objevilo asi 200 případů jehel v ovoci.

Zatím není jasné, zda byl košíček s jahodami místní, či dovezen z Austrálie. Případ byl předán policii, která celý incident prověřuje.

Osoba, která jehlu našla, se nezranila. Podle BBC tak uvedlo ministerstvo pro novozélandskou agenturu Newshub.

Žena, která podle obvinění stojí za nedávnou kauzou, je ve vazbě. Hrozí jí až 15 let vězení. Jedná se o 50letou australskou občanku My Ut Trinhovou, která pochází z Vietnamu. Jejím motivem byla touha po pomstě zaměstnavateli. Pracovala jako kontrolorka na jahodové farmě.

Obviněná způsobila národní paniku. Dva největší dodavatelé jahod Countdown a Foodstuffs pak přestali dovážet jahody z Austrálie. Některé z dvou set nahlášených případů se nakonec ukázaly jako falešný poplach.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené