Hlavní obsah

Na Slapech se potopila plachetnice, posádku zachránila policie

Foto: HZS SčK

Místo, kde se loď potopila.

7. 7. 9:43

Na slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční policie zachránila čtyři dospělé a čtyři děti.

Článek

Plavidlo zůstalo v hloubce 40 až 50 metrů. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové se nyní řeší, zda se vrak lodi bude vyzvedávat, nebo zda již ve vodě zůstane.

Událost byla nahlášena v pondělí před 20:00. Plachetnice se podle mluvčího převrátila uprostřed vodní nádrže, kolem plavali lidé. Hasiči k případu poslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku, na místo zamířila také policie a vodní záchranná služba. „Jako první tam dorazila poříční policie, která všechny lidi naložila na palubu a převezla na pravý břeh k hotelu Laguna,“ uvedl Gabriel.

Foto: HZS SčK

Profesionální hasiči ze stanic Dobříš, Jílové a Příbram a dobrovolná jednotka z Chotilska vyjížděli společně s Vodní záchrannou službou ČČK Slapy a Policií ČR k potopené plachetnici uprostřed slapské nádrže.

Loď neměla pomocný motor, a tak nebylo nutné zajišťovat případný únik ropných látek. Zástupci poříčního oddělení se kvůli vraku lodi chtějí sejít se specialistou. Na schůzce, která se uskuteční ve středu, se budou domlouvat na dalším postupu. Podle Suchánkové je možné, že potápěči nakonec vrak vyzvedávat nebudou. Neunikají z něj žádné kapaliny ani nepřekáží plavebnímu provozu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené