Hlavní obsah

NASA hledá ochránce Země před mimozemšťany, plat 350 tisíc měsíčně

NASA nabízí pracovní pozici, která vás zarazí (Video: Oliver Sálus, Rupty)

2. 8. 2017 14:58

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku vypisuje výběrové řízení na novou pracovní pozici.

Článek

NASA hledá člověka, který dokáže ochránit planetu před kontaminací mimozemskými částicemi. Úlohou pracovníka planetární ochrany je také zajistit, aby lidé nekontaminovali jiné planety a jejich měsíce.

Náplň práce planetárního ochránce zahrnuje cestování, ale i řadu e-mailů a zpráv k sepsání i ke čtení. A plat? V přepočtu 350 tisíc korun měsíčně.

Práce ale není pro každého. NASA zváží pouze kandidáty s předchozí praxí z nejvyšší civilní vládní funkce s pokročilými znalostmi fyziky, strojírenství, matematiky a diplomacie. Vzdělání a zkušenosti nejsou jedinou překážkou pro zájemce, přihlásit se smí pouze občané Spojených států.

Pracovní pozice vyplývá z mezinárodní smlouvy o vesmíru z roku 1967. Podle ní musí být při každé vesmírné misi šance menší než 1 ku 10 000, že dojde ke kontaminaci světa objekty pocházejícími z oblastí mimo planetu Zemi.

NASA zveřejnila video z přeletu nad Plutem 

(Video: Klára Galová, NASA)

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené