Hlavní obsah

„Nebe zčernalo a začal foukat vítr.“ Na Filipínách se potopily trajekty, 31 mrtvých

4. 8. 2019

Série nehod trajektů ve filipínských vodách si vyžádala 31 obětí. (Video: Tereza Brhelová, AP)

Nehody dvou trajektů v moři ve filipínských provinciích si vyžádaly 31 obětí, potvrdily to tamní úřady.

Článek

V sobotu ve vodách provincií Guimaras a Iloilo havarovaly v důsledku monzunových bouří tři trajekty. Pasažéři byli na palubě dvou z nich.

Podle filipínských úřadů z vody záchranáři dostali těla 31 obětí, 55 osob záchranáři vysvobodili.

Na palubě třetího z trajektů nebyli žádní cestující, čtyři členové posádky havárii přežili.

Filipíny a okolní moře postihla tropická bouře, která s sebou podle předpovědi ještě přinese monzunové deště a extrémně silný vítr.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Výbuch na letecké základně v Sýrii. Podle médií 26 mrtvých

  Výbuch na letecké základně v Sýrii si podle místních provládních médií vyžádal životy 26 vojáků. Explozi, která se stala v sobotu v centrální části země, úřady přičetly technické chybě, napsala dnes agentura AP. O výbuchu na základně Šajrát v provincii Homs informoval deník Al-Vatan a státní syrská agentura SANA. Explozi, kterou představitel syrské armády označil za vážnou, podle médií způsobila chyba při přepravě munice.

  Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a dlouhodobě o situaci v Sýrii informuje, tvrdí, že o život přišlo 31 lidí a že příčina výbuchu je stále nejasná.

 • Hasiči na Břeclavsku dál vyprošťují muže zasypaného ve studni

  Asi dvacet hasičů pokračuje dnes ve vyprošťování muže, kterého v sobotu ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku zasypala zemina ve studni v hloubce asi deset metrů. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Zatímco v sobotu hasiči mluvili o tom, že muž mohl přežít ve vzduchové kapse, nyní už pracují s verzí, že hledají jen tělo. Podle Dvořáka nelze očekávat, že by se k němu dnes jednotky dostaly. Práce postupují pomalu s ohledem na statické zabezpečení studny. Na místě jsou i báňští hasiči.

 • Írán zadržel v Perském zálivu zahraniční tanker

  Námořní síly Íránských revolučních gard zadržely v Perském zálivu zahraniční tanker pašující ropu do arabských států, oznámila dnes íránská státní televize. Velitel revolučních gard upřesnil, že tanker převážel 700 tisíc litrů ropy a na jeho palubě bylo zadrženo sedm námořníků. Podrobnosti zatím nejsou známy.