Hlavní obsah

Nebezpečných řidičů přibývá. Jeden se hnal Brnem rychlostí 188 kilometrů v hodině

Foto: Policie ČR

Policejní kamera nachytala řidiče, který dvojnásobně překročil povolenou rychlost.

Reklama

3. 4. 2020 11:14

Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné. Například jeden z řidičů jel v Ostravské ulici rychlostí 188 kilometrů za hodinu, povoleno je v místě 80 km/h.

Článek

Další řidiči výrazně překročili rychlostní limit v Kníničské ulici. Na policejním webu mluvčí Petr Vala uvedl, že vydané doporučení policistům, aby omezili kontakt s veřejností, si někteří motoristé vysvětlili po svém.

„Stále častěji se tak můžeme na prázdných moravských silnicích setkat s nejedním závodníkem. A právě těmto bláhovým šoférům musíme připomenout, že dopravní policisté na svou práci určitě nerezignovali,“ uvedl mluvčí v narážce na to, že přísná omezení pohybu osob kvůli epidemii koronaviru snížila i počet řidičů na silnicích.

Foto: Policie ČR

Policie se v Brně setkává s rychlými řidiči stále častěji.

Stále tak probíhá měření rychlosti, například v Ostravské ulici. Jde o čtyřproudou výpadovku z Brna směrem na Líšeň, Vinohrady či D1 směr Vyškov. Rychlostní limit je 80 km/h, strážci zákona přitom jednomu z řidičů naměřili podle mluvčího 188 km/h. „Za těžkou nohu na plynu tak musí počítat až s desetitisícovou pokutou a zákazem řízení až na jeden rok,“ uvedl Vala. Další z řidičů jel stejnou ulicí rychlostí 133 km/h, jiný 152 km/h.

Foto: Policie ČR

Záběr z Kníničské ulice v Brně.

Vysokou rychlostí jezdí někteří řidiči i tam, kde je limit 50 km/h. Například v Kníničské ulici policie naměřila řidiči 95 km/h, jinému dokonce 108 km/hod. I tito musejí počítat s citelnými sankcemi.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované