Hlavní obsah

Nedobrovolná francouzská oslava Nového roku: Padesát metrů nad zemí na rozbité pouťové atrakci

Lidé zůstali na pouťové atrakci 9 hodin.Video: twitter.com/Marie Toumit

 

Reklama

1. 1. 2019 17:24

Více než devět hodin muselo osm lidí strávit nedobrovolně na rozbité pouťové atrakci ve městě Rennes na severozápadě Francie. Příchod nového roku tak tři dospělí a pět teenagerů oslavilo značně netradičně: ve výšce 52 metrů nad zemí a v očekávání záchrany ze strany hasičů.

Článek

Několik lidí si chtělo silvestra zpestřit jízdou na pouťové atrakci, která se podobá velké vrtuli, na jejíchž koncích jsou sedačky. Zhruba kolem osmi hodin večer se ale atrakce zasekla, a to v okamžiku, kdy bylo jedno z ramen v nejvyšší poloze. Ve výšce pěti desítek metrů nad zemí tak podle agentury AFP uvázlo osm osob. Nejmladší z nich bylo 13 let.

Nejprve se provozovatelé pouťové atrakce s názvem BomberMaxxx pokoušeli dostat lidi z nepříjemné situace pomocí žebříku. Sedačky ale byly příliš vysoko. Nešťastníky tak nakonec museli vysvobodit hasiči, kteří se k nim spustili z vrtulníku. Zpátky na zem se ovšem všichni dostali až na Nový rok.

„Všichni byli v klidu, probíhalo to dobře, dokonce jsme mohli krásně pozorovat ohňostroj,” řekl serveru France Bleu jeden z uvázlých návštěvníků atrakce po vysvobození.

Příchod roku 2020 ale prý hodlá oslavit doma v teple. Podle majitele atrakce Alexandra Thinela se nikdy předtím nic podobného nestalo.

Reklama

Související témata:
Rennes

Doporučované