Hlavní obsah

Nejlepším podnikatelem středních Čech je majitel Stavebnin DEK

Foto: EY

Trofej EY Podnikatel roku 2019 obdržel Vít Kutnar, majitel společnosti DEK (s cenou vpravo). Za pražskou společnost Sebre Holding si ocenění převzal Jan Fidler.

Reklama

29. 1. 2020 19:05

Soutěž EY Podnikatel roku, která každoročně vyhlašuje nejlepší byznysová esa České republiky, zná letošní první finalisty. Ve Středočeském kraji si vítězství odnesl majitel společnosti DEK Vít Kutnar, v Praze zvítězili majitelé společnosti Sebre Holding Petr Němec a Jan Fidler.

Článek

Půjčovna strojů a Stavebniny DEK fungují už téměř třicet let. Na úplném začátku byla půjčka 150 tisíc korun, kterou získal Vít Kutnar od svého otce, a pronajatý sklep v pražských Střešovicích.

Dnes má firma v Česku a na Slovensku 117 poboček, tržby zhruba 20 miliard korun a v tuzemsku je největším prodejcem stavebnin. Každá čtvrtá cihla, kterou tady zedníci použijí, nakoupí v DEKu.

Teď si Vít Kutnar připsal další úspěch. Stal se nejlepším podnikatelem středních Čech a postupuje do celorepublikového finále soutěže EY Podnikatel roku.

„Nesmírně si vážím tohoto ocenění. Je to především zásluha všech mých kolegů, které vnímám jako své přátele. Ve skladování a výdeji stavebního materiálu jsme naprostá světová špička. Do České republiky se jezdí učit specialisté z celého světa,“ říká Kutnar.

Spolu s ním míří do finále i majitelé firmy Sebre Holding Petr Němec a Jan Fidler, kteří bodovali v Praze. Jejich developerská společnost kromě Česka působí také v Srbsku. „Naše aktivity mají přesah do řady oborů, těší nás, že byla oceněna právě naše developerská činnost, protože tento obor nebývá často veřejností vnímán pozitivně,“ řekl po vyhlášení Fidler.

Silný ročník

V soutěži rozhodují nejen finanční výsledky firem, ale také podnikatelský příběh. Vítěze vybírá nezávislá porota složená z finalistů předchozích ročníků. Její předsedkyní je loňská vítězka Radka Prokopová ze společnosti Alcaplast.

„Letošní výběr vítězů v těchto krajích byl pro porotu náročný, protože v obou regionech se přihlásily velice silné podnikatelské osobnosti. Odborná porota se nakonec rozhodla udělit tituly podnikatelům, které spojuje neutuchající nadšení pro jejich obor, pracovitost, vytrvalost, aktivní přístup k inovacím a odvaha pouštět se do nových postupů a řešení,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Celorepublikové finále se uskuteční 3. března a vítěz – tedy nejlepší podnikatel roku – pojede Česko reprezentovat do monackého Monte Carla.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované