Hlavní obsah

Nejlepšími budovami jsou centrála ČSOB nebo bytový dům v Liberci

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 2. 2021 23:07

Nejlepšími budovami roku 2020 se v anketě společnosti Best of reality staly v bytových projektech Rezidence Park Masarykova v Liberci a Vila Na Petřinách v Praze 6.

Článek

Mezi administrativními centry zvítězila nová budova centrály ČSOB v Praze 5. V kategorii hotelů získal prvenství The Fizz Student House v Praze 7. Mezi skladovými a průmyslovými areály vyhrálo distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb. Pořadatel dnes vyhlásil výsledky 22. ročníku soutěže na on-line konferenci.

„Poprvé ve více než dvacetileté historii soutěže jsme byli okolnostmi donuceni přesunout vyhlášení výsledků z tradičního listopadu až na únor, a navíc do online prostoru. Díky tomu jsme však mohli zpřístupnit ceremoniál ještě většímu počtu diváků než obvykle,“ uvedla ředitelka soutěže Jana Hrabětová.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodla desetičlenná porota. Jejími členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Celkem bylo přihlášeno 50 budov, podmínkou bylo její ukončení po 1. lednu 2019. Rozhodujícími kritérii byly rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita provedení, úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí.

Nejvíce přihlášených staveb bylo jako tradičně mezi bytovými budovami. Pořadatelé je podle rozsahu rozdělují na dvě kategorie, jednu do 50 bytů a druhou s 50 a více byty. Mezi projekty většího rozsahu zvítězil Rezidence Park Masarykova v Liberci. Porota vyzdvihla vybudování kvalitního moderního bydlení v centru města, efektivní a zároveň elegantní využití terénu. A to včetně originálního zapojení potoka protékajícího pozemkem.

U menších projektů patří prvenství Vile Na Petřinách v Praze 6. „Ocenili jsme velkorysý přístup při volbě použitých materiálů a zařizovacích prvků, práci s detaily a kvalitní řešení společných prostor i zeleně,“ uvedla porota.

Nová centrála ČSOB v pražských Radlicích mezi administrativními centry zaujala porotu díky tomu, že klade důraz na kvalitu prostředí pro zaměstnance. „Kvalitní je také propojení budovy se stávající centrálou ČSOB a také ekologická řešení a citlivé nasazení budovy do okolního prostředí,“ uvedla dále porota.

The Fizz Student House získal vítězství v kategorii hotelů podle poroty díky „jedinečnosti konceptu komplexních služeb určených pro ubytování mladé generace“. Projekt Real Digital u Chebu v kategorii průmyslových a skladových areálů zaujal porotu výstavbou na brownfieldu s použitím moderních technologií a recyklovaných materiálů.

Zvláštní cenu poroty získalo Vinařství Lahofer v Dobšicích nedaleko Znojma. Cenu „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, získal architekt David Vávra. Osobností, která byla uvedena do síně slávy, se stal zakladatel developerské společnosti Passerinvest Group Radim Passer. Cena čtenářů pro rok 2020 patří projektu Palác Dlážděná v Praze 1, který soutěžil v kategorii bytových projektů menšího rozsahu.

Reklama

Doporučované