Hlavní obsah
Velký znak České republiky

Volby do Senátu

Výsledky 2. kola voleb
Sečteno 100 %
Výsledky voleb

Největší český výrobce kyseliny hyaluronové Contipro navýší výrobu, o prázdninách spouští novou linku

Rozhovor s Vladimírem Velebným, generálním ředitelem firmy Contipro.Video: Seznam Zprávy

 

Reklama

26. 3. 2019 20:00

Contipro patří mezi tři největší výrobce kyseliny hyaluronové. Vyváží zhruba 22 tun tohoto bílého prášku. Od léta se ale tohle číslo zvýší, popsal pro Magazín Byznys Vladimír Velebný, generální ředitel firmy. Nová linka bude stát přímo v areálu v Dolní Dobrouči v Pardubickém kraji.

Článek

Contipro dodává kyselinu hyaluronovou do celého světa. Největší konkurenty má v Japonsku a Číně. Podle Vladimíra Velebného se žebříček největších výrobců dělá těžce. „Nikdo vám úplně přesně neřekne, kolik vlastně prodává, ale podle mě platí, že patříme mezi tři nebo čtyři firmy na světě, které se dělí o tu největší část produkce,” vysvětlil.

Výzkumný tým firmy tvoří 106 odborníků, celkově má necelých 250 zaměstnanců. Firma začínala v 90. letech a podle jejího šéfa se od té doby zásadně změnil přístup Západu k českým podnikatelům. „Už se na české firmy nedívají jako na neseriózní podvodníky z Východu.”

Rozhovor s Vladimírem Velebným, který vědu vyměnil za podnikání, vysíláme jako součást magazínu Byznys. TV Seznam ho vysílá každý všední den ve 14 hodin, v repríze pak v 18:15 a 22:30.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované