Hlavní obsah

Nejvíce superpočítačů má Čína a místo Vánoc klidně oslava Mezinárodního dne proti homofobii

Dnešek očima reportéra Petra Švihela.

 

Reklama

14. 11. 2017 21:27

Jaké události v úterý 14. listopadu zaujaly redakci? Podívejte se na nejzajmavější zprávy podle reportéra Petra Švihela.

Článek

Švédský provozovatel streamovací služby Spotify se rozhodl pro netradiční krok. Každý si může v přeneseném slova smyslu vybrat, kdy bude slavit Vánoce. Společnost zaměstnává 3500 lidí vyznávajících 90 různých náboženství. Rozhodla se proto, že jim nebude nutit svoji představu svátků a sami si mají vybrat tu, která je jim nejpříjemnější. Například se někdo může rozhodnout být v práci na Štědrý den a volno si vybrat na Mezinárodní den proti homofobii, vysvětluje firma.

Nejvýkonnější počítače už nenajdete v Americe, ale v Číně. Podle nejnovějšího žebříčku sledujícího 500 nejvýkonnějších počítačů na světě se jich 202 nachází v Číně. Jde o největší koncentraci superpočítačů za poslední čtvrtstoletí. Američané, kteří doposud v tomto oboru kralovali, jich letos mají 143. A Česko je zastoupeno jediným počítačem.

Pozor na vánoční rozpočet. Pravděpodobně utratíme více, než si myslíme. Podle průzkumu Seznamu plánují Češi pořídit v průměru šest dárků a převážně si myslí, že jim na to bude stačit pět tisíc korun. Srovnávač cen na Zboží.cz ale spočítal, že rodiny ve skutečnosti utratí spíše až 13 tisíc.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované