Hlavní obsah

Německá energetická společnost innogy se dostala loni do miliardových ztrát

Německá energetická společnost innogy se dostala loni do miliardových ztrát. (Video: Karolína Štuková, Youtube.com)

 

Reklama

14. 3. 2019 15:24

Německá energetická společnost innogy se loni propadla do ztráty 653 milionů eur, tedy téměř 17 miliard korun, po zisku 778 milionů eur v předchozím roce. Důvodem byly rozsáhlé odpisy v britské divizi Npower, oznámila dnes firma, která působí rovněž v České republice.

Článek

Minulý měsíc společnost innogy prodala většinový podíl v českém distributorovi plynu innogy Grid Holding německému konkurentu RWE. Transakce byla součástí loňské dohody společností RWE a E.ON o rozdělení innogy.

Firma RWE ve středu upozornila, že prodej českého distributora plynu bude mít negativní vliv na její hospodářský výsledek v letošním roce. Společnost nyní předpokládá, že její provozní zisk letos klesne o zhruba 13 procent na 2,3 miliardy eur. To je 59 miliard korun.

Vyplatí se změnit dodavatele plynu a elektřiny? Jak nenaletět?

Ceny energií od Nového roku porostou. Někteří zaplatí i o tisíce korun více

E.ON a RWE se loni dohodly na rozdělení společnosti innogy, ve které RWE vlastní podíl 76,8 procenta. E.ON by v rámci dohody měl získat podíl RWE v innogy. Společnosti RWE by nicméně měly zůstat aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a měla by získat rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované