Hlavní obsah

Nemocnice hlásí přeplněnou márnici. Plánuje masový pohřeb

13. 1. 2019

Ústřední nemocnice v Papua-Nové Guineji má přeplněnou márnici. (Video: Eva Krchová, Wikimedia Commons)

Desítky mrtvých těl, k nímž se nehlásí příbuzní, je od listopadu 2018 uskladněno v nemocniční márnici v Papua-Nové Guineji.

Článek

Nedostatečná kapacita márnice nutí personál k přípravám hromadného pohřbu. Jestliže si rodinní příbuzní nevyzvednou v nadcházejících dvou týdnech ostatky svých blízkých, nemocnice plánuje masově pohřbít 154 mrtvol, z toho 22 těl dětí, na místním veřejném hřbitově. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Ředitel nemocnice doktor Paki Molumi řekl, že většina těl pochází od pacientů, kteří byli v nemocnici hospitalizováni a zemřeli tam. Molumi dodal, že vysoké číslo nevyzvednutých mrtvých těl a nedostatečná kapacita márnice je v nemocnici v Papua-Nové Guineji běžným jevem. V roce 2018 tak došlo k pěti masovým pohřbům.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Rolba v Peci pod Sněžkou přejela a vážně zranila staršího lyžaře

    Rolba s vlekem dnes dopoledne v Peci pod Sněžkou na sjezdovce v Javořím dole přejela a vážně zranila šedesátiletého lyžaře. Vlek rolby lyžaři přejel dolní polovinu těla. Zdravotničtí záchranáři muže převezli na heliport do Trutnova a odtud vrtulníkem na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

  • Po sobotním výbuchu plynu v Paříži našli další mrtvou

    Po sobotním výbuchu plynu v Paříži dnes pod troskami našli tělo dalšího člověka, který se stal čtvrtou obětí neštěstí. Oznámila to pařížská prokuratura. Na místě je stále asi 30 hasičů a podle velitele sboru Erika Moulina tam zůstanou dalších 48 hodin, možná celý týden. Zranilo se přes 40 lidí a stav devíti z nich je vážný.

  • Do Česka přijde dnes večer silný vítr, varují meteorologové

    Dnes v noci a v pondělí bude v celém Česku foukat silný vítr. V nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Zejména na severních horách ale může foukat rychlostí až 110 kilometrů v hodině, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).