Hlavní obsah

Nemocnice Znojmo k 27. srpnu ukončí provoz očkovacího centra v hale

Foto: Getty Images

„Ilustrační foto.“

Reklama

5. 8. 22:08

Nemocnice Znojmo ukončí k 27. srpnu provoz velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale.

Článek

Zájemci se pak budou moct registrovat k očkování proti koronaviru přímo v nemocnici, kde se začne očkovat od 31. srpna, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Petra Veselá. Znojemští zdravotníci podali lidem od konce prosince přes 74.000 dávek vakcín proti covidu-19.

Velkokapacitní očkovací centrum je v hale od února. Od pondělí tam budou moc chodit i neregistrovaní zájemci. „V tuto chvíli jsou podávány převážně druhé dávky. Denně se do centra zaregistruje přibližně 130 dospělých a 30 dětí k očkování, přitom kapacita centra je 1100 dávek denně. Naši zdravotníci podali od prosince loňského roku přes 74 tisíc vakcín, kapacita centra není nyní využívána a je čas halu předat k jejímu původnímu účelu,“ uvedl ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Lidé, kteří od 10. srpna dostanou první dávku v hale, si budou muset pro druhou přijít už do nemocnice do budovy H, kde bude dočasná ambulance pro očkování. „Nemocnice po dohodě se svým zřizovatelem, Jihomoravským krajem, nyní dává možnost těm, kteří dosud váhali a neregistrovali se k očkování, aby se od příštího týdne dostavili bez registrace přímo do sportovní haly, tedy očkovacího centra, kde budou naočkováni. Tato možnost pro neregistrované zájemce bude od 9. do 12. srpna v čase 15:00 až 18:00, následně od 16. do 27. srpna ve všední dny od 9:00 do 15:00,“ řekla Veselá. Neregistrovaní dostanou jednodávkovou vakcínu Jannsen od firmy Johnson & Johnson. Děti od 12 let zdravotníci očkují pouze ve čtvrtek, kdy je v centru pediatr.

Pracovní tým v centru tvořili zaměstnanci nemocnice, a to jak současní, tak bývalí, brigádníci, dále hasiči a policisté, na výpomoc přišli i znojemští hokejisté. Nejvíce vakcín dostali lidé ve věku od 45 do 49 let, dále pak ve věku 60 až 64 let. Přes 2000 dávek bylo u lidí ve věku do 17 let. „Chtěl bych vyjádřit poděkování všem, kteří v centru pracovali a pracují nebo se jakkoliv podílí na jeho provozu. O jejich profesionalitě a empatii svědčí zpětné reakce od očkovaných či jejich doprovodů, což nás všechny moc těší,“ dodal Pavlík.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované