Hlavní obsah

Nepokoje v Nantes pokračovaly už třetí večer, požár zasáhl i místní školu

Video: Marek Martinovský, Reuters

 

Reklama

6. 7. 2018 14:26

Kvůli smrti muže, kterého zastřelil policista při dopravní kontrole, protestují v Nantes už několik nocí.

Článek

Už třetí večer musela policie v Nantes krotit pouliční nepokoje kvůli smrti 22letého mladíka. Toho při dopravní kontrole zastřelil policista poté, co mladý muž s ním odmítl jít na policejní stanici a do hlídky naopak začal najíždět autem. Okolnosti incidentu zatím úřady stále vyšetřují.

Demonstranti tak jako předešlé noci i tentokrát zapálili auta a házeli zápalné láhve. Požár poškodil místní střední školu a benzinovou pumpu. Školnímu vrátnému a jeho ženě se podařilo z místa včas uprchnout.

„Myslela jsem si, že je to nesmysl, protože naše škola nemá s tím případem nic společného. A nerozumím tomu, přoč zaútočili na naši školu, zvláště když čekáme na letošní závěrečné zkoušky. Je to nesmysl,” sdělila agentuře Reuters studentka školy Emma Delettre.

Policisté a hasiči s ohněm bojovali několik hodin. Uhasit se jim ho nakonec podařilo před tím, než stihl spáchat více škod na životech nebo majetku.

Reklama

Doporučované