Hlavní obsah

Nevěsta na prodej. Společnost CME, majitel Novy, zvýšila čtvrtletní zisk

Majitel televize Nova oznámil výsledky za první čtvrtletí roku. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

Reklama

30. 4. 2019 11:00

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další televizní stanice, v prvním čtvrtletí zvýšila provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 7,7 procenta na 38,1 milionu dolarů, tedy 874,7 milionu korun. Výsledek překonal očekávání analytiků a firma zlepšila výhled na celý rok. V České republice zisk OIBDA ale klesl, a to o 2,8 procenta na 14,95 milionu dolarů.

Článek

Čisté příjmy pak ve čtvrtletí klesly o 6,5 procenta na 146,6 milionu USD (3,4 miliardy Kč). Důvodem je hlavně propad příjmů z televizní reklamy o deset procent. Bez zahrnutí vlivu kurzových změn se však příjmy zvýšily o téměř dvě procenta.

„Tento rok měl vynikající start, který překonal naše předchozí očekávání do té míry, že zvyšujeme výhled na rok 2019,“ uvedl v prohlášení jeden z generálních ředitelů Michael Del Nin. Dodal, že výsledky patří k nejlepším za první čtvrtletí v historii firmy. Upozornil, že zisková marže je nejvyšší za více než deset let a že OIBDA na srovnatelném základě vzrostl o 18 procent.

Čisté příjmy v České republice klesly o 2,4 procenta na 50,3 milionu USD. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů však stouply o 6,4 procenta a OIBDA o 6,1 procenta.

Součástí CME v Česku je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

CME kromě České republiky působí také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Kromě Česka se loni zisk OIBDA snížil také v Rumunsku, ve zbývajících zemích se naopak zvýšil. Příjmy klesly ve všech zemích vyjma Slovinska.

Společnost CME v březnu oznámila, že zahájila přezkum svých strategických možností, včetně možného prodeje celé, nebo části společnosti.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené