Hlavní obsah

Obchod za miliardy. Firma nejbohatšího Čecha kupuje plzeňskou Škodu Transportation

Kellnerova PPF kupuje plzeňskou Škodu Transportation. (Video: Tereza Nováková)

 

Reklama

25. 11. 2017 13:32

Investiční skupina PPF kupuje plzeňskou Škodu Transportation. Cena transakce zatím není známa.

Článek

Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera podepsala smlouvu o koupi 100 procent akcií plzeňské strojírenské společnosti Škoda Transportation. Oznámila to v sobotu mluvčí skupiny Zuzana Migdalová. Cenu transakce, kterou ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, neuvedla.

„Skupina PPF oznamuje, že podepsala smlouvu o koupi 100 procent akcií společnosti Škoda Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s činností Škoda Transportation; zejména ochranných známek Škoda a nemovitostí využívaných pro provoz společnosti. Součástí transakce je i závazek skupiny PPF poskytnout společnosti Škoda Transportation provozní úvěr za účelem financování nezbytných potřeb společnosti,” uvedla mluvčí.

O tom, že Kellner kupuje plzeňskou skupinu dopravního strojírenství, napsal už v pátek server iHNED.cz, ten bez zdrojů uvedl, že podle odhadů zaplatí PPF přes deset miliard korun.

Škoda Transportation s více než 5300 zaměstnanci je největší společností zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Vyrábí tramvaje, příměstské elektrické vlaky, lokomotivy, soupravy metra, trolejbusy nebo elektrobusy. Patří do ní plzeňské firmy Škoda Transportation, Škoda Electric a Movo, ostravská Škoda Vagonka, Pars Nova Šumperk a pražský výrobce výkonové elektroniky Poll. V Maďarsku je to podnik Ganz-Škoda, v Novosibirsku výrobce motorů Sibelektroprivod, v Německu Škoda Transportation Deutschland a předloni ovládla také finského výrobce kolejových vozidel TransTech.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované