Hlavní obsah

Odvrátili jsme možný teroristický útok, oznámila německá policie

Německo o víkendu zabránilo možnému teroristickému útoku. (Video: Oliver Sálus)

 

Reklama

12. 3. 2017 12:35

Terčem útoků se mělo stát obchodní centrum v Essenu a také noční klub v Offenburgu, ležící u hranic s Francií.

Článek

Velká operace kvůli hrozbě teroristických útoků zaměstnala o víkendu policii v Německu. Spuštěna byla o sobotní noci po obdržení informací o možné hrozbě útoku v Offenburgu v jihozápadním Bádensko-Württembersku nedaleko hranic s Francií. Na celou sobotu nechala uzavřít i obchodní středisko v západoněmeckém Essenu kvůli varování od zpravodajských složek před bezprostřední bezpečnostní hrozbou.

V Essenu v Severním Porýní-Vestfálsku policie předpokládá, že její sobotní zásah zabránil teroristickému útoku v jednom z největších obchodních center v Německu. Podle informací agentury DPA, která se odvolává na bezpečnostní zdroje, má případ islamistické pozadí. Policisté v souvislosti s essenskou výstrahou zadrželi a vyslýchali dva muže a prohledali jejich byty.

V Offenburgu policie podle agentury Reuters posílila bezpečnostní opatření v centru a v městské dopravě. Terčem útoku se zde měl stát mimo jiné i nejmenovaný noční klub. Podrobnější informace o povaze hrozby policie neposkytla s tím, že vyšetřování pokračuje.

Německo je v pohotovosti od krvavých atentátů, spáchaných islamisty ve Francii a Belgii, jakož i od útoku zamítnutého žadatele o azyl z Tuniska, který loni v prosinci kamionem najel do lidí na vánočním trhu v Berlíně a 12 jich zabil.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované