Hlavní obsah

Ostravě začala oprava mostu přes Odru na silnici I/56, tvoří se kolony

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

31. 5. 15:46

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájilo opravu mostu přes řeku Odru na vytížené silnici I/56 mezi Ostravou a Hlučínem. Most je kvůli tomu od rána zavřený, řidiči musí jet objížďkami.

Článek

Ve směru od Hlučína se tvoří dlouhé kolony. Podle policie řidiči musí počítat se zpožděním.

„Situace je nová. Musí si vše sednout. Na objízdných trasách jsou policisté,“ uvedla mluvčí Karolína Bělunková. Dodala, že objízdná trasa pro osobní vozy vede před ostravskou část Koblov, pro nákladní dopravu přes Děhylov. „Vznikající kolony mohou způsobit řidičům zpoždění v řádu desítek minut,“ doplnila Bělunková.

Silnice je hlavní spojnicí Ostravy a Hlučínska. Lidé na sociálních sítích upozorňují, že kolony se táhnou několik kilometrů a komplikují i dopravu v obcích na trase. Řidič například mají problém vyjet z vedlejších cest.

„V místě uzavírky a v úsecích objízdných tras budou policisté dopravní situaci monitorovat a následně reagovat na vzniklé komplikace v dopravě. Prosíme řidiče motorových vozidel, aby dbali nařízení a využívali objízdných tras,“ uvedla Bělunková.

ŘSD uvedlo, že oprava mostu potrvá do prosince a bez DPH bude stát více než 18 milionů korun. „V rámci rekonstrukce dojde k obnově protikorozní ochrany ocelových konstrukcí, sanaci degradovaných betonových částí, obnově nefunkční hydroizolace a výměně mostních závěr,“ uvedlo ŘSD.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované