Hlavní obsah

Papežovu operaci provázely komplikace

Foto: Profimedia.cz

Papež František.

Reklama

5. 7. 13:22

Nedělní plánovanou operaci, při níž lékaři odebrali papeži Františkovi část tlustého střeva, provázely podle místních médií komplikace. Operace čtyřiaosmdesátileté hlavy katolické církve trvala asi tři hodiny.

Článek

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni dnes řekl, že papežův zdravotní stav je dobrý, papež je při vědomí a sám dýchá. Na římské klinice Gemelli zůstane podle něj sedm dní, pokud se nevyskytnou komplikace. Původně média psala, že papeže propustí z nemocnice po pěti dnech.

Deník Il Messaggero napsal, že operaci provázely komplikace, které blíže nespecifikoval. Deník ale uvedl, že lékaři chtěli původně zákrok provést laparoskopicky, po zahájení operace se ale rozhodli k chirurgickému řezu. Právě proto zřejmě papež zůstane v nemocnici déle, po laparoskopických zákrocích se obvykle propouští do domácí péče dříve.

O papežově plánované operaci informoval Vatikán v neděli. Zákrok byl nutný, protože papež trpěl zúžením střeva. Lékaři mu polovinu tlustého střeva v neděli večer odebrali.

Mnozí už popřáli papeži brzké uzdravení. Například italský premiér Mario Draghi vyjádřil „vřelé přání rychlé rekonvalescence“, podobně jako italský prezident Sergio Mattarella.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované