Hlavní obsah

Po Bavorsku i Sasko. V Drážďanech by mohly být dvě záchytná centra pro migranty

Foto: Profimedia.cz

Záchytná centra pro uprchlíky by měla pomoci s návratem odmítnutých žadatelů o azyl.

Reklama

14. 8. 2018 21:37

Sasko chce řešit migrační krizi výstavbou záchytných center. V Bavorsku jich začalo od prvního srpna působit sedm, drážďanská zařízení mají mít každé kapacitu 500 až 750 migrantů.

Článek

Takzvaná záchytná centra pro migranty chce mít po Bavorsku i druhá německá spolková země sousedící s Českou republikou, a to Sasko. Plánuje dvě zařízení v Drážďanech, informovala o tom agentura DPA.

Drážďanská zařízení mají mít každé kapacitu pro 500 až 750 migrantů. „Pro mě nejsou záchytná centra nové instituce, ale proces," řekl saský ministr vnitra Roland Wöller. Cílem je podle něj zkrácení azylového řízení a zajištění právoplatných rozhodnutí.

V Bavorsku od 1. srpna působí sedm záchytných center, každé z nich s předpokládanou kapacitou 1000 až 1500 migrantů. Kromě toho Bavorsko zřídilo nový azylový úřad.

Nové instituce mají přispět k rychlejšímu vyhošťování odmítnutých žadatelů o azyl, kteří tam budou pobývat po celou dobu vyřizování své žádosti. Podobná centra by měla vzniknout i v dalších spolkových zemích, většina z nich se k tomu ale příliš nemá.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované