Hlavní obsah

Po roce 1989 mi vyčítali spoustu věcí. Překvapilo mě, kolik tu bylo revolucionářů, říká Petra Janů

Intimní zpovědi: S Petrou Janů o čtyřech desítkách let hudební kariéry i jejích osudových mužích. (Video: Petr Zajíček, Seznam Zprávy)

 

Reklama

20. 10. 2018 14:00

Málokdo ví, že Petra Janů před svou hudební kariérou pracovala i jako úřednice stavebního podniku, kde měla na starosti sklad instalatérů. „Kancelářská práce ale nebyla pro mě,“ vysvětluje touhu prorazit jako zpěvačka v osobním rozhovoru pro pořad Intimní zpovědi – Moje místa.

Článek

Trojnásobná držitelka Zlatého slavíka na pódiích vystupuje už 46 let. Než dostala první příležitost v pražském divadle Semafor, prošla řadou pěveckých soutěží. „Ze Sekerkových Louček v Českém ráji člověk může těžko dobýt Prahu,“ vzpomíná na vesnici, kde vyrůstala.

Při startu její sólové dráhy nechyběly takové osobnosti jako Zdeněk Rytíř nebo Ota Petřina. Pěveckou kariéru za komunismu ale také poznamenal roční zákaz vystupování v televizi a rádiu. I když k tomu došlo spíš omylem, protože si ji spletli s Janou Kratochvílovou a Petru zařadili do kategorie zakázané nové vlny. „Tehdy o celé pop music rozhodovaly tlusté paničky papalášů. A ty říkaly, že to přece nejde, aby takhle vypadala socialistická umělkyně.“

Podívejte se do soukromí Petry Janů: Vlastně bydlím v kostele, ukazuje populární zpěvačka:

Pohled do soukromí Petry Janů. (Video: Petr Zajíček, Seznam Zprávy)

V rozhovoru také odráží kritiku, která se objevila po listopadu 1989: „Za ocenění zasloužilá umělkyně jsme nedostávali žádné extra honoráře. Jediné uznání byli Zlatí slavíci. Nestydím se za to, že mi to dali,“ říká.

Zásadním mužem jejího života byl zcela jistě, jak ona sama říká, „manažel“ Michal Zelenka, na kterého nemůže zapomenout. Letos to je právě 40 let, co se vzali. „Chybí mi hodně, ale musela jsem se postavit na vlastní nohy a už mi to docela jde.“

Petra v intimním rozhovoru prozradí také to, jestli se i po smrti svého manžela ještě může zamilovat. Rovněž se dozvíte, jak bylo těžké se po třiceti letech rozejít s doprovodnou kapelou Golem nebo jak se vyrovnala s následky vážné autonehody.

Celý rozhovor si pusťte ve videu nahoře.

Premiéru pořadu Intimní zpovědi – Moje místa sledujte v úterý od 20:30 hodin na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Staňte se fanouškem Seznam Zpráv na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované