Hlavní obsah

Pódium lochotínského amfiteátru, jedno z největších v zemi, prochází opravou

Foto: město Plzeň

Oprava amfiteátru.

Reklama

9. 4. 2020 14:03

Začala rekonstrukce jednoho z největších pódií v republice – lochotínského amfiteátru v Plzni. Pódium amfiteátru, který má kapacitu 17 tisíc lidí, již bylo v havarijním stavu.

Článek

„Pódium amfiteátru, který má kapacitu 17 tisíc lidí a v případě sedících pak šest tisíc osob, už bylo v havarijním stavu a jeho konstrukce nevyhovovala. Vzhledem k tomu, že slouží velkým akcím, jako je například Noc s operou, je oprava nezbytná,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Cílem opravy je zvýšit nosnost pódia. Rekonstrukce prostoru, který má plochu 1650 metrů čtverečních a jehož výplň je 1000 metrů krychlových, skončí v druhé polovině května 2020. Město za ni zaplatí šest milionů korun.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je pódium nutné staticky zajistit a zvýšit nosnost podlahy. „Dutý prostor pódia se stavebně oddělí od suterénu budovy a následně se celý prostor zalije provzdušněnou cementovou maltou,“ vysvětlil.

První velkou akcí, jež by se v lochotínském amfiteátru měla po rekonstrukci pódia konat, je Metalfest plánovaný od 5. do 7. června 2020. „Samozřejmě, že rekonstrukci pódia vítáme. Bude pro kapely bezpečnější,“ uvedl Jiří Daron, ředitel Pragokoncertu – agentury, která Metalfest v Plzni pořádá. „Stále ještě nevíme, zda se 11. ročník Metalfestu bude v původním termínu konat, ale pracujeme na něm. Připravuje však i variantu B, tedy že by se celý ročník s původním rozpisem kapel přesunul na jiný termín. Zda to bude letos v září nebo až v příštím roce, není také zatím jasné,“ doplnil Daron.

Změna v dopravě na Plzeňsku.

Lochotínský amfiteátr byl vybudován v rámci Akce Z (zvelebení) v letech 1951-61 na pozemcích bývalé Kodetovy zahrady a části Lochotínského parku. Od roku 1997 patří pod správu Zoologické a botanické zahrady města Plzně. V roce 2015 byla dokončena jeho rozsáhlá rekonstrukce za téměř 30 milionů korun. Tehdy bylo upraveno hlediště se schodišti, provedeny parkové úpravy v horní části areálu a sanovány čtyři objekty.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované