Hlavní obsah

Podívejte se. Moravské náměstí v Brně má výjimku, takto se může začít měnit

Foto: consequence forma

Takto bude vypadat Moravské náměstí.

Reklama

9. 4. 2020 7:51

Brněnští radní schválili výjimku z vyhlášky o ochraně zeleně, aby bylo možné přebudovat Moravské náměstí podle vítězného architektonického návrhu.

Článek

Přestavba by měla začít příští rok a tamní park by měl být výrazně přívětivější než dnes, bude tam i kavárna. Podle dřívějších informací starosty městské části Brno-střed Vojtěcha Mencla (ODS) by měla přeměna stát 50 milionů korun.

Foto: consequence forma

Moravské náměstí má být zábavnější.

Vítěze architektonické soutěže, jímž se stala společnost consequence forma, vybrala městská část koncem roku 2016 a původně uvažovala o tom, že se bude stavět už v roce 2018.

Foto: consequence forma

Přestavba vyjde na padesát milionů.

Současná podoba parku s centrálním vodotryskem je ze 70. let minulého století. Upravit se mají cesty, lavičky, kašna, má zde vzniknout kavárna s veřejnými záchody, která park částečně odcloní od frekventovaného Koliště. Výhled z ní má být do parku a směrem k Rašínově ulici.

Foto: consequence forma

Má zde vzniknout kavárna s veřejnými záchody.

Rekonstrukce náměstí i výstavba objektu respektují stávající hodnoty místa, především vzrostlé stromy, které mají pro park velký význam. Střecha kavárny je zakomponována do parku tak, aby stromy mohly ve dvou místech prostupovat kruhovými otvory, a vytvořit tak lokalitu se silnou atmosférou a posezením pod stromy.

Foto: consequence forma

Upravit se mají cesty, lavičky, kašna, má zde vzniknout kavárna s veřejnými záchody, která park částečně odcloní od frekventovaného Koliště.

Výjimku, kterou rada schválila na žádost městské části Brno-střed, ještě musejí schválit zastupitelé.

Reklama

Doporučované