Hlavní obsah

Podnikatel Jančura testuje poctivost Čechů. Zatím nezklamali

Foto: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Radim Jančura projekt Partyja poprvé zmínil na debatě Seznam Zpráv začátkem léta. Teď už má za sebou první týdny provozu.

Reklama

16. 8. 2020 11:08

Radim Jančura spustil ubytovací projekt Partyja. Je založený na důvěře – Češi si v něm mohou pronajmout celý penzion, sami si v něm točí nápoje a berou jídlo. Platí podle toho, kolik konzumace přiznají.

Článek

Podnikatel Radim Jančura přešel od dopravy také k ubytovacím službám. Od srpna pod názvem Partyja nabízí ubytování v penzionech a hotelech, které fungují jinak, než je v Česku zvykem.

„Prodáváme individuální i skupinové pobyty. V tuto chvíli máme vyprodáno. Celé je to postaveno na důvěře. Lidé si například sami čepují pivo a dělají si čárky, tím se ušetří za obsluhu a pije se jen za náklady,“ vysvětluje Jančura.

Například týden v penzionu na jižní Moravě nabízí pro skupinu 24 lidí za 58 tisíc korun. Jedna noc tedy vyjde zhruba na 350 korun. „Důvěru lidé určitě nezklamali. Podle mého je v celém národě jen tak pět procent nepoctivých a nemá smysl kvůli nim trestat ostatní,“ hodnotí Jančura.

Ze studentů na důchodce

Podnikatel, který začínal organizováním studentských pobytů v zahraničí, teď chce výrazně rozšířit cílovou skupinu firmy. V následujících měsících se chce soustředit na důchodce. „V českých důchodcích vidím obrovskou budoucnost,“ potvrzuje Jančura s tím, že inspirací jsou mu v tomto případě důchodci z Německa, kteří hodně cestují.

„Tím, že Partyja funguje celoročně, je pro ně ideální. Nabídneme noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu maximálně za 350 korun. K tomu polopenze a zábavný program s lokálními muzikanty,“ dodává Jančura. Na seniory už začal cílit prostřednictvím Šlágr TV.

19 nových vagonů

Gró podnikání Jančurovy společnosti RegioJet ale i nadále tvoří vlaky. Firmě se teď podařilo zakoupit 19 nových vagonů od německých drah. „Covid nám tady pomáhá. Malí dopravci mají problémy a velcí zase vidí, že nejbližší dva roky nebudou tak úspěšné, takže vagony jsou na prodej,“ říká Jančura. Jak dodává, chystá i nové trati, ale zatím je předčasné o nich mluvit. „Máme toho naplánováno víc. Jen získat povolení ale trvá zhruba rok,“ vysvětluje. Jednou z novinek by ale mohla být trať Krakov-Varšava.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované