Hlavní obsah

Podpisy zkontrolovány. Na prezidenta kandiduje devět lidí

Rozhodnutí o prezidentských kandidátech.

 

Reklama

24. 11. 2017 8:02

Ministerstvo prověřilo podpisové archy dodané všemi kandidáty pro lednové prezidentské volby. 11 uchazečů o prezidentský post neprošlo.

Článek

Ministerstvo vnitra ukončilo prověrku podpisů, které sbírali uchazeči o účast v lednových prezidentských volbách. Zveřejnilo, které přihlášky přijalo a které odmítlo.

„Ministerstvo vnitra dnes ráno vydalo rozhodnutí a zaregistrovalo celkem 9 kandidátních listin pro volbu prezidenta republiky, která se bude konat ve dnech 12. a 13. ledna 2018,” uvedli jeho zástupci na tiskové konferenci. Jedná se o Petra Hanniga, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka, Marka Hilšera, Pavla Fischera, Mirka Topolánka, Michala Horáčka, Jiřího Drahoše a Miloše Zemana.

11 kandidátů nesplnilo podmínky pro kandidaturu na prezidenta, proto byli ministerstvem z boje o Hrad vyloučeni. Konkrétním důvodem byl nedostatečný počet podpisů poslanců, senátorů či veřejnosti.

Při minulé volbě před pěti lety se to stalo ve třech případech. Jana Bobošíková, Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura nesměli podle verdiktu ministerstva kandidovat, protože jim úřad škrtl tisíce podpisů jako neplatné. Nejvíc Okamurovi - více než 26 tisíc z 61 tisíc. Jana Bobošíková pak později u soudu dokázala toto rozhodnutí zvrátit a kandidovala.

Prezidentská debata na Seznamu:

Prezidentská debata - neoficiální část.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované