Hlavní obsah

Výzva: Podpora Zemanovi v kampani? Tentokrát už ne, říká Filip Renč

Politika rozděluje národ. Ten mediální tlak už nemám zapotřebí, říká Filip Renč. (Video: Jiří Kubík)

4. 9. 2017 14:06

Natočil volební spoty pro Miloše Zemana, ODS i pro zkrachovalou koalici KDU-ČSL a Starostů. Jak se režisér Filip Renč rozhoduje, pro koho z politiků bude pracovat a jak vzpomíná na svůj zatím poslední film Lída Baarová?

Článek

Naposledy na sebe Filip Renč upozornil letos v květnu, když představil svůj spot propagující volební spojení lidovců se Starosty a nezávislými. Paradoxní je, že po dvou měsících z celého projektu zbyl právě jen onen klip – obě strany se rozešly a jdou do voleb zvlášť.

„Dal jsem si na tom záležet. Velice mě zamrzelo, že to po tak krátké době zabalili,“ říká Renč v rozhovoru pro Seznam.

V minulosti natočil volební klipy i pro ODS a Miloše Zemana. Toho dokonce v minulé volbě prezidenta podpořil. Renč ve Výzvě Jiřího Kubíka vysvětluje, proč se už znovu do Zemanovy kampaně nezapojí. A dokonce se trochu distancoval od vyznamenání, které v roce 2014 od prezidenta dostal.

Na to, jak je těžké natočit emotivní volební spot a jak takovou práci ovlivňují stranické preference, se podívejte nahoře ve videu. Renč také mluví o averzích mezi umělci a o tom, jak se jeho snímek Lída Baarová dostal jako jediný český film do databáze amerického Netflixu. Prozradí také, na jakém snímku teď pracuje.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené