Hlavní obsah

Policejní záběry: Strážníka dovezly ve Stromovce na ostrůvek plný stříkaček děti přívozem

Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz. (Video: MP Praha)

Reklama

10. 8. 2018 15:57

Děti ve Stromovce dovezly přívozem policistu na ostrůvek, aby mohl posbírat nebezpečné injekční stříkačky.

Článek

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce totiž nalezla větší počet injekčních stříkaček. Dozorčí ženu důkladně vyzpovídal a zjistil, že stříkačky leží na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Strážníci, kteří dorazili na místo vybaveni speciálními pomůckami pro sběr kontaminovaného materiálu, měli původně jen jednu možnost, jak se k injekčním stříkačkám dostat. Svléknout uniformu a přebrodit se vodou. Lano, kterým bývalo možné se na ostrůvek přepravit, bylo taktéž odstraněno. „Děti, které u rybníka trávily svůj čas, hlídce nabídly skvělé řešení. Jednoho člena hlídky přesunuly na ostrůvek pomocí voru. Strážník zde sebral celkem 7 kusů injekčních stříkaček a jehel,” uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené