Hlavní obsah

Policie dopadla vybržďovače z tunelu, který ohrožoval rodinu se čtyřletým dítětem. Podívejte se na video

Video z kamery umístěné v tunelu zachytilo agresivního řidiče, který donutil zastavit na dálnici v tunelu u Klimkovic nedaleko Ostravy jiné auto, ve kterém jela mladá rodina s dítětem. Zastavil před nimi přes oba pruhy. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

21. 2. 2018 11:46

Policisté v těchto dnech obvinili z vydírání agresivního řidiče, jenž předloni v létě donutil zastavit na dálnici v tunelu u Klimkovic nedaleko Ostravy jiné auto. Zastavil před ním přes oba pruhy. Vůz s mladou rodinou vracející se z dovolené si ale spletl s jiným autem, které pronásledoval už od polských hranic.

Článek

Policie řidiče našla a obvinila z vydírání, hrozí mu až osm let vězení. Rodina z Brněnska se vracela v srpnu 2016 z dovolené. Už po průjezdu česko-polskou hranicí si řidič všiml jiného vozu, který se na ně tlačil a šofér je problikával. „Po nějaké době se ale auto ztratilo řidiči z dohledu. Pokračoval proto v cestě po dálnici směrem na Brno,“ informovala moravskoslezská policejní mluvčí Lenka Sikorová. Dodala, že před tunelem u Klimkovic je vůz znovu předjel a začal vybržďovat.

Automobil, ve kterém s mladými rodiči cestovalo čtyřleté dítě, pak v tunelu donutil zastavit, když svůj vůz postavil šikmo přes oba pruhy. „Pak agresivní řidič z auta vystoupil a začal zastavený automobil obcházet. Toho využil jeho šofér. Znovu se rozjel, překážku objel a zamířil na nejbližší policejní služebnu, kde vše nahlásil,“ řekla Sikorová. Dodala, že krátce poté, co vozidlo z místa odjelo, projel tunelem nákladní automobil.

Policisté zjistili, že vůz s mladou rodinou zastavil čtyřiačtyřicetiletý muž z České republiky. „Vozidlo si ale vybral omylem. Automobil, který pronásledoval původně, se mu ztratil z dohledu a toto vozidlo zaměnil s dříve pronásledovaným. Kriminalisté jej v těchto dnech obvinili z vydírání. Ve vězení může strávit až osm let,“ zakončila policejní mluvčí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované