Hlavní obsah

Policie nebude vyšetřovat šéfa České televize na podnět Lipovské

Foto: Profimedia.cz

Ředitel České televize Petr Dvořák se stal hlavním terčem kritiky Hany Lipovské od jejího loňského nástupu do Rady ČT.

Reklama

15. 9. 12:30

Policie založila trestní oznámení na ředitele České televize Petra Dvořáka, které podala radní ČT a kandidátka za Volný blok Hana Lipovská. Podle policie nedoložila, jak Dvořák porušil zákon.

Článek

Radní České televize Hana Lipovská, která v říjnových volbách kandiduje za uskupení Volný blok, neuspěla s trestním oznámením na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Článek si také můžete pustit v audioverzi.

Podle textu vyrozumění, který zveřejnila Česká televize, policie trestní oznámení „založila“, protože Lipovská nevysvětlila, čím se Dvořák provinil.

Podání podle policie „neobsahovalo žádné skutečnosti nasvědčující spáchání jakéhokoli trestného činu“. Na výzvu, aby oznámení doplnila, Lipovská nereagovala, dodala policie.

Na kritiku generálního ředitele České televize a jeho kolegů se Lipovská zaměřila od svého loňského nástupu do Rady ČT. Dvořáka obvinila mimo jiné ze střetu zájmů kvůli jeho angažmá v počítačové škole Gopas a Leica Gallery.

Oznámení, které podala ekonomka v červenci, mířilo kromě Dvořáka také na spolumajitele společnosti Médea Jaromíra Soukupa a dva členy dozorčí komise rady. Podle Lipovské se měli provinit tím, že řešili nestandardně pohledávku ČT v řádu desítek milionů korun vůči firmě Médea, se kterou soud v únoru zahájil insolvenční řízení.

150stránkové oznámení vytýkalo Dvořákovi a dalším zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti v insolvenčním řízení, pletichy v insolvenčním řízení a porušení povinností při správě svěřeného majetku z nedbalosti. Dozorčí komise podle Lipovské neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí.

Insolvenční řízení bylo podle údajů v obchodním rejstříku v dubnu zastaveno, když soud návrh společnosti Lipian Trade zamítl s tím, že Médea vůči ní nemá žádné závazky po splatnosti. Insolvenci Médey tedy soud nevyhlásil.

Trestní oznámení bylo podáno i v opačném směru. Dvořák ho podal na Lipovskou už v květnu za to, že ho měla označit za člověka, který ji ohrožuje na životě. Předtím vyvolala Lipovská rozruch tím, že přišla na jednání Rady ČT v doprovodu policejní ochranky.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované