Hlavní obsah

Policie zadržela dva muže podezřelé ze založení požáru třineckého kostela

Policie zadržela dva podezřelé v souvislosti s požárem dřevěného kostela v Třinci. (Video: Lukáš Marek)

3. 8. 2017 13:24

V souvislosti s požárem třineckého kostela policie zadržela dva podezřelé. Chystá se je obvinit ze žhářství a možná i obecného ohrožení.

Článek

Policie zadržela v souvislosti s požárem historického kostela v Třinci-Gutech dva muže. Podezřívá je ze žhářství a možná i obecného ohrožení. Na tiskové konferenci v Ostravě to řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Policie zatím podle něj nikoho neobvinila, ale v nejbližších hodinách zřejmě obvinění vznese. Podrobnější informace o podezřelých kriminalisté nechtěli sdělit.

Dřevěný kostel ze 16. století v Gutech shořel v noci na středu. Plameny stavbu prakticky celou zničily. Téměř nedotčený zůstal pouze kříž stojící těsně vedle věže kostela. Při požáru nebyl nikdo zraněn, hmotné škody půjdou podle prvotních odhadů do desítek milionů korun.

Podle letopočtu vytesaného v portálu je možné, že kostel v Gutech byl postaven roku 1563, mohl ale být ještě starší. V letech 2012 až 2014 byl kostel rekonstruován za 4,3 milionu korun.

Mluvčí ostravsko-opavské diecéze Pavel Siuda ČTK ve středu řekl, že by mohla vzniknout replika kostela, stejně jako v případě kostela svaté Kateřiny v Ostravě-Hrabové, který vyhořel v roce 2002.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené