Hlavní obsah

Pořád po mně chtějí blbečky jako z reklamy na žvýkačky. Josef Polášek o nářečí, práci v JZD i zprávě, která jeho rodině změnila život

„Nechtěl jsem celý život vstávat v pět ráno a dělat práci, která mě nebaví,“ vzpomíná Josef Polášek na chvíle, kdy si podal přihlášku na herectví. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

28. 5. 2019 20:30

Už 16 let žije v Praze, přesto po něm pořád někdo vyžaduje „brněnštinu“ říznutou „valaštinou“, kterou si vymyslel pro dlouhovlasého borce z reklamy. „Myslí si, že to bude strašná sranda a já vysvětluji, že to nejsem já, ale role,“ diví se Josef Polášek.

Článek

Nářečí má rád, což dokazuje, když se s ním při natáčení na Valašsku dá někdo do řeči. Nebo když mluví se svým tatínkem, který oslaví 88. narozeniny. Navzdory své škatulce „bodrého Moraváka“ Josef nevnímá reklamy jako stigma. „Kdysi to bylo prokletí, herci si mysleli, že si profláknou ksicht a už si jinde nezahrají, dneska už to neplatí. Hrát v reklamách je skoro výsada,” zamýšlí se.

Svá „místa“ pojal Josef Polášek „historicky“: od vsi, kde se narodila jeho maminka, přes zahradu, kde mluvil s Milošem Formanem, po kostel, kde se ženil

„Učili jsme se tu s kamarády na maturitu, přijel táta a nahnal nás kopat brambory,“ vzpomíná Josef Polášek v Tichově, kde měli chalupu. (Video: Seznam Zprávy)

Proč v roce 2000 přijal nabídku na první reklamu, na limonádu? „Nebyl jsem v pozici, kdy bych si mohl moc vybírat, ale měl jsem štěstí: ten příběh je vtipný, laskavý, není jako agresivní reklamy, které se snaží diváky oblbnout. Spousta lidí mi říká, že bez ,já nemusím, já už ho vidím’ by pro ně nebyly Vánoce. Navíc jsem ji točil s režisérem Martinem Krejčím, který je dnes úspěšný v Americe.“

Následuje historka o společné reklamě natočené pro německý trh – tu si pusťte ve videu nahoře, musíte vidět Josefova gesta.

Další reklamu – na žvýkačky – natočil s Petrem Čtvrtníčkem, kamarádem z divadla. Ani ona nepostrádala vtip, takže reakce diváků byly vstřícné. Ještě o jednom důvodu, proč Josef točil reklamy, v rozhovoru přijde řeč: když se rodina přestěhovala do Prahy a narodil se třetí potomek, ukázalo se, že Josefova manželka Míša bude muset svoji kariéru varhanice upozadit ještě výrazněji než dosud.

Dcera Alžbětka se totiž narodila s těžkou srdeční vadou, kterou nelze vyřešit transplantací chybějící žíly, ale její opakovanou výměnou. Jak se s tím manželé vyrovnali? A jak z dítěte, které není zdravé, nevychovat skleníkovou květinku? Dozvíte se z videa nahoře. Stejně jako to, co dělají starší synové.

Proč se vlastně elektrikář v JZD po vojně rozhodl stát se hercem a jakou roli v jeho přijetí měl smrček? Jak se v pětadvaceti sžil s mladšími spolužáky Pavlem Liškou, Markem Danielem a Tomášem Matonohou natolik, že spolu byli v prvním angažmá a spolupracují dodnes?

Premiéru pořadu Intimní zpovědi vysílá Televize Seznam každé úterý ve 20:30, hned po Mých místech.

Starší díly najdete na videoportálu Televize Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Elektrikář

Doporučované