Hlavní obsah

Požár v Kalifornii si vyžádal skoro 60 obětí, dalších 130 lidí se stále pohřešuje

Kalifornský požár má už 59 obětí. (Video: Šimon Felenda, AP)

 

Reklama

15. 11. 2018 7:43

Kalifornský požár si vyžádal již 59 obětí. Dalších 130 lidí se pohřešuje. Jedná se tak o nejničivější katastrofu svého druhu v dějinách státu. O nové bilanci mrtvých informují místní úřady.

Článek

Americké úřady opět zvýšily bilanci obětí ničivých požárů v Kalifornii. Na severu státu se našlo dalších osm mrtvých, informoval ve středu šerif okresu Butte County Kory Honea. Celkem tak o život přišlo už 59 lidí, dalších 130 osob se pohřešuje. Jde tak co do počtu obětí o nejtragičtější požár v dějinách Kalifornie.

(Video: AP)

Nejvíce mrtvých si oheň vyžádal na severu státu, kde zemřelo 56 lidí. Další tři lidé přišli o život na jihu v okolí Malibu.

Oheň, který hasiči poprvé zaznamenali 8. listopadu, zničil podle dosavadních statistik 7 600 budov, velkou většinu ve městě Paradise, které mělo 27 000 obyvatel. S živlem stále bojují desítky speciálních vrtulníků a téměř 6 000 hasičů. Plameny vypálily území o rozloze 544 čtverečních kilometrů, z jedné třetiny je oheň uhašen.

Příčiny ničivých požárů stále nejsou jasné. Podle agentury AP se objevily zprávy, že těsně před vznikem prvních ohnisek hlásily dvě trafostanice technickou poruchu. Někteří z postižených na severu Kalifornie už podali žalobu na místní energetickou firmu Pacific Gas & Electric.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované