Hlavní obsah

Praha chce víc cyklistů. Lidem na cyklotrasách zdarma servisuje kola

Foto: Seznam Zprávy

Do 21. května mohou vždy mezi 16. a 19. hodinou cyklisté využít bezplatný základní servis.

Reklama

20. 5. 2020 6:29

Praha chce podpořit zájem o cyklodopravu, který v době koronavirové krize v hlavním městě roste. Cyklistům proto začala zadarmo servisovat kola.

Článek

Na nejoblíbenějších městských cyklotrasách nyní město nabízí servisní prohlídky zdarma vždy od 16:00 do 19:00 hodin. Akce potrvá do 21. května.

Po rozvolnění opatření kvůli koronaviru začínají Pražané stále více sedat na kolo a dopravovat se po hlavním městě dalšími alternativními prostředky. Metropole jim chce vyjít vstříc a nabídne jim servis zdarma.

„Mnoho lidí vytáhlo po delší době kolo a rádi by si nechali seřídit brzdy či řazení, ale v servisech je často dlouhá čekací doba, nebo na to nemají Pražané dostatek času. Právě proto chceme obyvatelům poskytnout možnost si cestou z práce nechat kolo seřídit zcela zdarma,“ říká náměstek primátora Adam Scheinherr.

Vylepšení pro cyklisty.

Do 21. května mohou vždy mezi 16. a 19. hodinou cyklisté využít bezplatný základní servis, a v případě zjištěných nedostatků si přímo na místě zakoupit duši, řetěz, lanko, bowden, brzdové špalky a další nezbytné součásti pro své kolo.

Akce se koná na dvou místech: ve středu v Praze 8 v parku U Českých loděnic a ve čtvrtek v Podolí v blízkosti sčítacího totemu. Přesnou polohu zájemci najdou na webových a facebookových stránkách Čistou stopou Prahou či v aplikaci Na kole Prahou.

Praha v letošním roce podpoří budování cyklistické infrastruktury na svém území 170 miliony korun, vzniknou za ně desítky kilometrů nových nebo opravených cyklotras. Město rovněž plánuje umístit 10 servisních stojanů tak, aby lidé využívající městskou cyklistiku měli základní nářadí kdykoli k dispozici.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené