Hlavní obsah

Prasátečko nemá na Hradě místo. Drahoš a Fischer se utkali v souboji bez moderátora

Prezidentský souboj: Jiří Drahoš proti Pavlu Fischerovi.

 

Reklama

12. 12. 2017 9:25

„Jsem kapitán, který vybojoval spoustu utkání,“ odrážel bývalý šéf Akademie věd Drahoš Fischerovy pochybnosti, jestli má předpoklady stát se hlavou státu.

Článek

Někdejší diplomat Pavel Fischer a bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš se utkali v debatě Seznamu, kterou moderátor pouze zahájil a závěrečnými otázkami ukončil. Pánové se seriózní pověstí se museli pustit do souboje a ukázat, kdo z nich má lepší argumenty a větší předpoklady stát se v lednových volbách novou hlavou státu.

Fischer otázky stavěl na zkušenosti z práce v prezidentské kanceláři Václava Havla, kde dokonce zažil i dramatické chvíle z 11. září 2001 a účastnil se tehdejších strategických rozhodování ústavních činitelů. Akademiku Drahošovi naznačoval, že na politickou hru na nejvyšší úrovni není dostatečně připraven.

Jako na fotbale

Drahoš útoky odrážel i s pomocí sportovní terminologie. „Vy jste přihlížel zápasu Paris Saint-Germain a Bayern Mnichov, zatímco já hrál domácí ligu,“ prohlásil s odkazem na Fischerovy diplomatické zkušenosti a své působení ve vedení Akademie věd. Vyjednávání s politiky považuje za dostatečnou průpravu pro funkci prezidenta.

Zazněl i návrh na zřízení mateřské školy na Hradě a vyznávání úcty k ženám – dokonce s využitím odkazu na loňskou anticenu Kyselá žába pro Miloše Zemana za jeho výrok o ženách v burkách: „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje. Dovedu si představit ženy, kde by to bylo zlepšení, ale takových žen je málo a zrovna tady nikoho takového nevidím.“

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované