Hlavní obsah

Moderátor odešel a adepti na prezidenta se do sebe pustili: Já jsem zveřejnil všechno. Co jste zveřejnil vy?

Mají prezidentští kandidáti vyzývat Sněmovnu k tomu, co má a nemá dělat? Michal Horáček a Jiří Hynek se v souboji naprosto rozcházeli. (Video: Jiří Kubík)

 

Reklama

5. 12. 2017 6:00

Michal Horáček a Jiří Hynek se utkali v prvním prezidentském souboji na Seznam Zprávách. Kdo měl navrch a kdo lépe dokázal shodit protikandidáta?

Článek

„Jsem v kampani už dlouho a jedna věc mě trápí,“ začal jednu ze svých otázek na protikandidáta Michal Horáček. „Jsem předmětem různých útoků, které nejsou pěkné. Říkají o mně, že jsem jakýsi vítač. Já? Já, který jsem hned na začátku zveřejnil, jak chci nakládat s migrací. Nebo o mně píší, že jsem estébák. Je to nepříjemné, skoro to nejde vyvrátit. Máte taky nějaké zkušenosti se šířením pomluv proti sobě?“

Jiří Hynek stroze odpověděl: „Nevím o tom.“

„Tak to jste na tom dobře. A berou vás vůbec vážně?“ replikoval Horáček. „To jste se nesetkal ani s nějakými urážkami, že jste třeba úchylný?“

První ze série prezidentských soubojů ukázal, jak kandidáti na hlavu státu dokážou využít prostor k diskusi, když se ve studiu ocitnou sami. Moderátor po úvodním přivítání a nastavení pravidel odešel a Michal Horáček a Jiří Hynek zůstali před kamerami sami. Museli si pokládat otázky, střídat se a zároveň přesvědčovat diváky, že jsou lepším kandidátem na Hrad než jejich soupeř.

V souboji přišla řeč na miliardáře v politice, voliče Miloše Zemana, zákaz komunistické strany i zprávy o zdravotním stavu prezidentských kandidátů. Jak si Michal Horáček a Jiří Hynek poradili s novým formátem debaty, posuďte sami ve videu umístěném nahoře v textu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované