Hlavní obsah

Premiér mluvil o zavření D8, teď toho nechal. Pokračuje monitoring, řekl pouze

Reklama

19. 12. 2016 17:50

Vláda řešila bezpečnost nové dálnice D8, kde musel být hned po otevření omezen provoz.

Článek

Druhý den poté, co byla po 32 letech konečně otevřena pro řidiče dálnice D8 vedoucí k německé hranici, řešila vláda otázku, zda je nová dopravní komunikace bezpečná.

„Vláda si vyslechla aktuální informace o monitoringu. Ten bude na kritickém úseku pokračovat,“ řekl po jednání premiér, který ještě v sobotu dopoledne mluvil o tom, že by se D8 mohla opět uzavřít.

V pondělí už o něco takového nezmínil.

I na přímou otázku, zda přetrvávají jeho pochybnosti o bezpečnosti D8, pouze odpověděl: „Především tam pokračuje monitoring. Má své důvody a bude mít své náklady. Není úplně zřejmé, kdy bude ukončen,“ řekl Sobotka.

Video: Co říkají o D8 geologové.

Rozhovor s geology Blahůtem a Cajzem o závadách na D8

Neprozradil ani, jaké má kabinet informace o bezpečnosti nebo o tom, v jakém stavu je nestabilní svah pod čerstvě otevřenou estakádou.

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) od soboty ujišťuje veřejnost, že navzdory omezením je dálnice zcela bezpečná. Zda k tomu však v pondělí kabinetu předložil nějaké přesvědčivé argumenty, odmítl premiér říci.

Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš však Ťoka podpořil.

„Není důvod vyvolávat neklid. To, že tam byla nějaká betonová injektáž a v hloubce dvacet metrů se něco pohlo… lidé z ŘSD jsou zodpovědní a sledují to,“ řekl vicepremiér.

Video: Střihali jsme na D8 pásku se Zemanem a Babišem.

D8

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované