Hlavní obsah

Přepravní služba Taxify mění název na Bolt

Přepravní služba Taxify mění svůj název na Bolt.Video: Jan Marek, Youtube.com

 

Reklama

7. 3. 2019 12:05

Estonská technologická firma Taxify, která provozuje sdílenou taxislužbu ve 30 zemích, mění název a celosvětově bude vystupovat pod značkou Bolt. Převezme tedy stejný název, který od loňska využívá pro své elektrické koloběžky. Spolu se jménem firma mění i své logo.

Článek

Změna byla motivována snahou upravit značku tak, aby lépe odpovídala širší vizi mobility, kterou společnost zastává, uvedla dnes firma. Aplikaci je možné využít ke svezení v autě, na motorce nebo si půjčit sdílenou elektrickou koloběžku.

Posun ve jménu a vize přichází v době, kdy společnost zahájila rozhovory o dalším kole financování, upozornil server TechCrunch. V minulém kole, které bylo uzavřeno loni v květnu, podnik získal 175 milionů dolarů (3,96 miliardy Kč) a ocenění na jednu miliardu dolarů. K hlavním investorům se řadí německá automobilka Daimler a čínská alternativní taxislužba Didi.

Zakladatel a šéf firmy Markus Villig nyní potvrdil, že firma míří výš. Tehdy měla 10 milionů uživatelů v 25 zemích; nyní má 25 milionů uživatelů ve 30 zemích v Evropě, Africe a dalších oblastech.

Reklama

Doporučované