Hlavní obsah

Z Právnické fakulty 35 metrů nad vodou až na Letenskou pláň. Provazochodkyně zahájila Letní Letnou

Příchodem na Letnou provazochodkyně slavnostně zahájil XVI. ročník Letní Letné. (Video: ČTK)

 

Reklama

14. 8. 2019 18:07

Pořadatelé doporučovali jako nejlepší místa pro pozorování unikátního artistického čísla Čechův most, přilehlou náplavku na staroměstské straně nebo samotné Letenské sady, kde se posléze koná i festival.

Článek

Přechodem přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů začal festival nového cirkusu Letní Letná. Provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongongaová z francouzského souboru Cie Basinga se českému publiku představila již před šesti lety, kdy při festivalu vystoupala na vrchol šapitó. Tentokrát napjala své lano mezi budovou Právnické fakulty UK a Letenskými sady, pod sebou měla hloubku vltavské vody.

„To lano má šestnáct milimetrů a ona v ruce drží balanční tyč, která má dvanáct kilogramů a rozpětí čtyři metry,“ sdělila v rozhovoru pro Seznam Ivana Pěkná, manažérka festivalu Letní Letná.

Foto: Letní letná

Během produkce akrobatky nesmějí pod jejíma nohama proplouvat lodě ani létat drony.

Bongongaová balancovala na laně prakticky bez zajištění, měla s sebou nicméně záložní karabinu, pomocí které se v případě nepříznivých povětrnostních podmínek mohla přichytit k lanu a sednout si. Vydatný vítr trápil organizátory při úterní generální zkoušce. „Nejtěžší úsek na ni čeká na začátku, kdy bude muset sejít z kopce,“ popisovala Pěkná.

Festival Letní Letná bude pokračovat několika představeními pod širým nebem. Během produkce akrobatky nesměly pod jejíma nohama proplouvat lodě ani létat drony.

O provazochodeckém výstupu a o festivalu Letní Letná hovořil s organizátory reportér Radek Hrdina. (Video: Seznam Zprávy)

Akrobatickou show volně inspirovanou šamanismem a mystikou večer předvede uskupení Blackout paradox, nové pouliční představení Cink The Universe chystá dvojice mladých performerů Zuzana Drábová a Jan Jirák a ve festivalovém baru zahraje argentinsko-španělská kapela La Orquesta Informal. Festival Letní Letná potrvá až do 1. září.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované