Hlavní obsah

Záznam: Začala demolice mostu Negrelliho viaduktu v Praze

Bourání mostu Negrelliho viaduktu. (Video: Seznam, Seznam.cz)

Reklama

4. 5. 2018 10:12

Negrelliho viadukt v Praze přijde v následujících dnech o další ze svých železničních mostů. K zemi půjde most přes Křižíkovu ulici.

Článek

Práce na odstranění původního mostu odstartovaly dnes uzavírkou Křižíkovy ulice a pod mostem nebude možné projít ani projet. Most přes Křižíkovu ulici je jedním z prvních mostů na železnici z předpjatého betonu. Jeho rozpětí je 22,5 až 26 metrů a šířka přemostění u něj dosahuje až 20 metrů. Tvoří ho čtyři nosníkové rošty, které je pro účel demolice potřeba po délce rozřezat na jednotlivé kusy.

Samotná demolice začala v pátek v 10 hodin dopoledne (video z demolice najdete nahoře nad článkem).

Negrelliho viadukt je prvním pražským železničním mostem přes Vltavu a druhým nejstarším stojícím mostem v Praze. Spojuje Masarykovo nádraží přes ostrov Štvanice s Bubny. Stavba dlouhá 1100 metrů, jež byla uvedena do provozu na začátku června 1850, je památkově chráněná. Jméno má po inženýru Aloisi Negrellim, který stavbu řídil.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené