Hlavní obsah

Přišel s tím Václav Havel. Klára Fischerová o prezidentské kandidatuře svého manžela

Syn byl šťastný i ve své nemoci. Hodně nás to posílilo, říká o rodinné tragédii Klára Fischerová. (Video: Renata Kalenská)

 

Reklama

17. 10. 2017 15:31

„Až to tady bude dělat pan Fischer...“ vtipkoval podle Kláry Fischerové bývalý prezident Václav Havel. Právě on navrhoval, aby její muž a někdejší šéf politického odboru na Hradě kandidoval na prezidenta.

Článek

Když byl Pavel Fischer velvyslancem ve Francii, získala pověst „paní Columbové”, tedy manželky hlavního hrdiny ze známého seriálu, kterou nikdo neviděl.

„Přišlo mi důležitější být u dětí, když jsou nemocné, než chodit na dýchánky s manželkami velvyslanců," vzpomíná ve Výzvě Seznamu Klára Fischerová.

V rozhovoru také otevřeně mluví o rodinné tragédii, kdy zemřel jejich nejstarší syn Vojtěch a vysvětluje, jak se to promítlo do její práce pro hospic Cesta domů.

Proč by byl Pavel Fischer podle své ženy dobrým prezidentem a měla by mít první dáma k dispozici vlastní úřednický aparát? A komu by dala Klára Fischerová svůj hlas, kdyby její manžel v prvním kole prezidentské volby neuspěl? Podívejte se ve videu nad článkem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované