Hlavní obsah

Proč dal hlavní sponzor ruce pryč od festivalu ve Varech

Proč dal ČEZ ruce pryč od filmového festivalu, který podporoval šestnáct let? A je to ve Varech znát? Otázky pro Terezu Willoughby. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

5. 7. 2018 11:30

V Karlových Varech právě probíhá filmový festival. Jeho pořadatelé na jaře zažili malé drama, když jim spolupráci vypověděl generální partner - skupina ČEZ.

Článek

„Ten oficiální důvod, který ČEZ uvedl, byl, že nemají dosatek peněz v rozpočtu,“ připomíná kulturní redaktorka TV Seznam Tereza Willoughby. „Ale načasování bylo velmi podivné. Smlouvu, která trvala šestnáct let, vypověděli až čtyři měsíce před začátkem festivalu. Přičemž týden předtím proběhly filmové ceny Český lev, kde většina zúčastněných filmařů silně kritizovala prezidenta Miloše Zemana. Není tajemstvím, že téměř ti samí lidé, kteří jsou kolem Českého lva, se objevují i na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech... A výroční zpráva ČEZu tak úplně nevypadá, že by firma strádala a neměla peníze.“

Naplnily se sliby prezidenta festivalu Jiřího Bartošky, že diváci výpadek hlavního partnera nepocítí? Kdo naskočil na místo ČEZu? Jaký vlastně mají v éře YouTube smysl filmové festivaly a co je pravdy na slovech kritiků, že se do Varů daří přivézt spíše béčkové hvězdy?

Za kulisy karlovarského festivalu se s Terezou Willoughby podívala novinářka Sabina Slonková. Rozhovor si můžete pustit v úvodním videu.

Interview je součástí pořadu Reportéři Seznamu, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každé pondělí od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Reportéři Seznamu: S Václavem Dolejším o situaci v ANO, Terezou Willoughby o karlovarském festivalu a Adamem Sušovským o fenoménu Jícha. (Video: Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované